O firmie

Jesteśmy firmą rodzinną, związaną z branżą motoryzacyjną od ponad siedemdziesięciu lat - rok zał. 1954. W obecnym kształcie poszerzonym o dział elektroniki funkcjonujemy od początku lat dziewięćdziesiątych.


Od 2002 roku w strukturze naszej firmy działa Laboratorium, które otrzymało akredytację nadaną przez Polskie Centrum Akredytacji w Warszawie. Laboratorium działa zgodnie z normą PN/EN/ISO 17025 i wykonuje wzorcowania urządzeń do kontroli tachografów.

Rok 2005 to wdrożenie systemów zarządzania opartych na normach 9001:2001 oraz 14000:2005

W roku 2006, jako pierwsza firma w kraju, uzyskaliśmy uprawnienia do przeprowadzania kalibracji tachografów cyfrowych. Było to możliwe dzięki zdaniu egzaminów państwowych przez naszych serwisantów, oraz zastosowaniu sprzętu i oprogramowania wytworzonego w naszej firmie - sprzęt ten przeszedł wcześniej rygorystyczne badania w wielu laboratoriach europejskich !

W roku 2007 otrzymaliśmy główną nagrodę na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu - Złoty Medal oraz Złotą Statuetkę za Najlepszy Projekt Wspierający Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Idea, projekt i wykonanie nagrodzonego Systemu TACHOMATT, powstały dzięki inżynierom i technikom pracującym w firmie MATT. Ten światowej klasy zespół fachowców, pozwolił nam i naszym produktom konkurować z największymi producentami w branży AUTOMOTIVE.

W roku 2009 do systemu TACHOMATT dołączyło innowacyjne urządzenie TachoDrive 3. Urządzenie to otrzymało także złoty medal na targach TTM. Jest to nasz drugi złoty medal otrzymany na tej prestiżowej imprezie. Cały system, jak też jego poszczególne elementy są z powodzeniem sprzedawane w kraju, jak też eksportowane do wielu państw na całym świecie.

Rok 2009 to także jubileusz 55-lecia istnienia firmy. Uroczystość ta zbiegła się z otwarciem nowego serwisu MATT położonego przy autostradzie A2, w miejscowości Komorniki pod Poznaniem.

Na początku roku 2014 pojawiła się nowa generacja urządzeń: TachoDrive ONE i TachoDrive4. Innowacyjne urządzenie TachoDrive4 zostało w tym samym roku nagrodzone złotym medalem Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

Firma MATT jest także jednym z większych dostawców wyposażenia do kontroli tachografów w Europie. Nasze systemy pracują w takich firmach jak: Instytut Transportu Samochodowego, serwisy samochodów Volkswagen, MAN, Renault Trucks, DAF, Mercedes, IVECO a także fabryki samochodów (np. fabryki Volkswagena we Wrześni i Antoninku). Zaopatrujemy serwisy tachografów, służby kontrolne (np. ITD, Policja), urzędy miar, laboratoria.

Nasze atuty to:

  • tradycja i doświadczenie wynikające z ponad sześćdziesięcioletniej obecności na rynku
  • zaangażowanie najlepszych pracowników w dziedzinie elektroniki, oprogramowania i serwisowania urządzeń
  • wysoka jakość i najnowsza technika stosowana w naszych urządzeniach
  • wizja oraz ciągłe rozwijanie i doskonalenie umiejętności, pozwalające tworzyć rozwiązania na miarę XXI wieku
  • bogata oferta części i urządzeń dostępna bezpośrednio z magazynu
  • aktywne kształtowanie i dopasowywanie oferty cenowej,

Szczególny nacisk kładziemy na satysfakcję Klienta ze współpracy z nami, utrwalanie jego zaufania co do naszych kompetencji oraz budowanie poczucia stabilności.

MATT -> TACHOGRAFY - ELEKTRONIKA - OPROGRAMOWANIE - SZKOLENIA